О фестивалу

Гимназијски ауторски фестивал кратког филма пројекат је Гимназије „20. октобар“ у Бачкој Паланци. Идеја је потекла од ученика који похађају изборни програм уметност и дизајн. Поред нас, пројекту су се придружили и други ученици, као и професори наше школе. Наша идеја је да ГАФ постане традиција Гимназије „20. октобар“, али да се мото мења из године у годину. Желимо да млади кроз своје филмове испоље креативност и слободу. Ово је место где нема жанровског одређења, нема цензуре, свако има свој стил, правац и видик.

ГАФ позива све гимназијалце на територији Републике Србије да се придруже. Фестивал ће бити измештен из школског амбијента и трајаће два дана, у току којих има довољно места за дружење, размењивање идеја и искустава. Драги наши гимназијалци, позивамо вас од срца.

Добро нам дошли!